Тема: Українські історичні пісні І рівень (правильна відповідь – 0,5 бала) 1. Художня література — це: а. Мистецтво танцю. б. Мистецтво звуків. в. Мистецтво слова.
2. Напишіть основні функції літератури. 3. Про який літературний термін йде мова: «Це словесне відтворення різних подій, людей, явищ, предметів, створене уявою митця». а. Літературний образ. б. Художній образ. в. Ліричний герой.
4. Напишіть відомі вам назви історичних пісень (4 пісні). ІІ рівень (правильна відповідь – 1 бал) 1. До якого виду історичних пісень належать пісні: «За річкою вогні горять», «Зажурилась Україна», «Та, ой, як крикнув же козак Сірко»?: а. про народних месників та їх боротьбу проти соціального та національного гніту б. про звитяжну боротьбу козаків проти татаро-турецького поневолення в. про події народно-визвольної війни проти панської Польщі (1648—1654) та героїв цієї війни 2. Кому присвячена пісня «Чи не той то хміль»? а. Івану Мазепі; б. Богданові Хмельницькому; в. Рослині; г. Іванові Сірку. 3. З якої історичної пісні рядки: Вони ж його не били І не в чверті рубали, Ой тільки з його, з його, молодого, Та живцем серце взяли.
а. «Та, ой, як крикнув же та козак Сірко»; б. «Максим козак Залізняк»; в. «Ой Морозе, Морозенку»; г. «Чи не той то хміль».
4. Який художній засіб використано у рядках: Як поїхав на Вкраїну — Як пишная рожа. а. Епітет; б. Порівняння. в. Гіпербола. г. Постійний епітет.
5. Хто був одним із керівників Коліївщини (анти шляхетського повстання 1768 р. на Правобережній Україні)?:
а. Іван Гонта; б. Максим Залізняк; в. Богдан Хмельницький; г. Немає правильної відповіді.
ІІІ рівень (3 бали)
Напишіть про значення історичних пісень у житті українського народу (до 8 речень).