Протокол — це документ, який відбиває процес і результати роботи колегіальних органів, проведення різних нарад, засідань, обговорень тощо. Протоколом оформляється також діяльність адміністративних органів, слідчих та ін. У ньому занотовуються всі виступи з розглянутих питань та прийняті рішення.
Текст протоколу може складатися з одного або кількох розділів, кожен з яких ділиться на три частини, що починаються словами: Слухали; Виступили; Постановили (Ухвалили). Після цих слів ставиться двокрапка.
Наводимо зразок протоколу.
Запам'ятайте: слово об'єднання пишеться з апострофом і з двома н; слово створення пишеться з двома н; прізвища Шістко, Петренко Коваль, Котова, Мостова пишуться за загальними нормами українського правопису; у прізвищі Іванова пишеться буквар і, бо російська и на початку слова в українській мові передається літерою і; у прізвищі Гриценко пишеться и, бо в прізвищах, утворених від імен, спільних для української й російської мов, пишеться літера и.
Запам'ятайте: слова засідання, клопотання, виділення пишуться з двома н; прикметник лікувально-профілактичний пишеться через дефіс; у прізвищі Грачов пишеться буква о, тому що під наголосом після шиплячих пишеться о; у прізвищах Прилуцький, Привалова пишеться и, бо у префіксі при- завжди пишеться и, і в суфіксах -ськ-, -цьк -м'який знак.