Договір і трудова угода — документи, що фіксують взаємні зобов'язання про права і обов'язки між державами, двома чи кількома державними, кооперативними чи громадськими організаціями, установами, підприємствами та окремими особами. Ці документи вважаються дійсними, якщо сторони досягли взаємної згоди з усіх пунктів і належно їх оформили.
Договір — документ господарсько-договірної діяльності. Так, він може бути укладений між керівником фірми і її ж працівником на виконання додаткових робіт, послуг тощо. Договір також може укладатися між країнами СНД та іншими державами.
Трудова угода — укладається між підприємством та працівником чи бригадою, які не входять до складу цього підприємства, на виконання певних робіт.
Слово-термін «угода» також може вживатися, коли йдеться про дипломатичну роботу (міжнародні угоди).
Обов'язкові реквізити договору: найменування відомств, організацій, установ, які вступають у договірні стосунки; дата укладання договору; місто; предмет договору; юридичні адреси; підписи представників; печатки.
Подаємо зразки:
Запам'ятайте: слово товарно-матеріальний пишеться через дефіс, матеріально відповідальний — окремо; слова виявлення, цінності, розпорядження, приймання, зберігання, приміщення, перебування, підписання пишуться з двома н; слово зобов'язаний пишеться з одним н і з апострофом; у прізвищах Анненков, Береговий пишеться буква е, тому що російське е після приголосних передається в українській мові буквою е.
Запам'ятайте: слово зобов'язується пишеться з апострофом; слова замовлення, підписання, виникнення пишуться з двома н; прізвище Боженко в родовому відмінку має закінчення -а, бо чоловічі прізвища на о в українській мові відмінюються. Наприклад: фабрика ім. Боженка; прізвища Артемов, Іванов пишуться за загальними правилами українського правопису.