Головна | Банківські пластикові картки | Реєстрація | Вхід
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS   Понеділок, 27.01.2025, 14:18
Меню сайту
Категорії розділу
Нормативні документи [33]
Навчальні програми [12]
Календарні плани [22]
Розробки уроків [28]
Контролюючі роботи [14]
Бібліотека [13]
Документація кабінету [0]
Презентації, відеофрагменти, відеоуроки [7]
Робочі зошити учнів [1]
Дистанційне навчання [4]
Тести [9]
ЗНО [14]
ДПА [5]
Олімпіади, конкурси [32]
Позакласна робота [35]
Soft [0]
Атестаційні роботи вчителів [6]
Опорні конспекти [4]
Надіслати СМС
050,066,095,099
067,096,097,098
038, 069
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
З 15.09.2013 р.
Free counters!
Форма входу

Зручність карткової системи розрахунків для користувача полягає, передусім, у тому, що йому не треба мати при собі великих грошових сум при відвідуванні магазинів та підприємств сервісу... (В. Усоскін)
 
Банківська пластикова картка — це інструмент безготівкового розрахунку і засіб отримання кредиту. Перші картки сучасного вигляду з'явилися у СІЛА на початку 50-х років. Створилися загальнонаціональні асоціації, що об'єднували тисячі банків-учасників; сотні тисяч торговельних закладів почали приймати картки для розрахунків при покупці товарів в роздрібній торгівлі. Системи карткових розрахунків знайшли застосування в багатьох країнах світу, а самі розрахунки набули міжнародного характеру.
В Росії банківські пластикові картки були «відкриті» кілька років тому. Тепер там уже сотні банків випускають власні плас-тикові картки. До того ж частина з них є логотипом крупних міжнародних карткових асоціацій («Віза», «Мастер Кард» та ін.). Випуск таких карток дає можливість інтегруватись у світову систему банківських послуг, піднести діловий імідж банку, завоювати ринок і залучити клієнтів.
Участь в міжнародній картковій системі дає можливість оволодіти найновішими банківськими технологіями, використати гігантську інфраструктуру для здійснення розрахунків у глобальних масштабах.
Україна стала сотою державою, що включилася у Міжнародну систему розрахунків за допомогою пластикових карток «Віза», яка обслуговує майже 500 мільйонів клієнтів в усьому світі і з якою підтримують партнерські відносини 280 тисяч фінансових установ.
У червні 1994 року постановою Кабінету Міністрів України затверджена Державна програма впровадження в Україні системи масових розрахунків за товари та послуги за допомогою пластикових карток.
Для впровадження цієї системи засновано акціонерне товариство «Укркарт», вирішено, які саме картки будуть випущені. Вибір зроблено на користь смарт-карток. Вони економічніші від магнітних, можуть взаємодіяти з міжнародними картками. На них можна наносити магнітну лінію, завдяки чому картка набуде властивостей інструмента системи «Віза» чи «Мастер Кард». Застосування смарт-карток дасть змогу суттєво зменшити ризики банківської системи, торгівлі, фізичних та юридичних осіб — користувачів платіжних карток, а також практично виключити можливість
шахрайства.
Зручність карткової системи розрахунків безперечна. Йдучи до магазину чи відправляючись у відпустку, немає потреби брати із собою купу грошей. Бо вся інформація про кошти на Рахунку користувача занесена на магнітну смужку. У випадку втрати картки чи викрадення, скористатись нею комусь іншому буде неможливо.
Як здійснюється картковий розрахунок за покупку?
Вибравши товар, покупець підходить до каси і пред'являє продавцеві свою покупку. Продавець, в свою чергу, і пропускає картку через зчитувальний пристрій, використовуючи електронний термінал, або запитує код авторизації (дозвіл на покупку) по телефону. Отримавши підтвердження від банку, продавець робить відбиток картки на стандартній квитанції (СЛІП), що складається із трьох копій, за допомогою спеціального обладнання (імпринтера). Покупець ставить на квитанції свій підпис, котрий продавець звіряє з оригіналом на зворотній стороні картки. Покупець отримує одну із копій квитанції і покупку.
Крім того, при необхідності користувач картки може отримати готівку через банкомат.
Найголовніше призначення платіжних карток в тому, що перехід на масові електронні платежі населення за товари та послуги дасть змогу запобігти осіданню грошей поза банківською системою. Вони працюватимуть на нашу економіку, створюючи сприятливий інвестиційний клімат в Україні.

  
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Пошук
Друзі сайту
 



Copyright NICO - Заболотний М. Г. © 2011-2025 рр.Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz